۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد
| ارتباط با ما | ورود / عضویت | پست الکترونیک | نقشه سایت | English
هدر سایت
تاریخ: 1398/02/21    
سمینار مدیریت مصرف ویژه مشترکین صنعتی برگزار شد سمینار مدیریت مصرف ویژه مشترکین صنعتی برگزار شد
سمینارجلب همکاری مشترکین صنعتی بالای یک مگاوات استان درپیک تابستان 1398 روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه سالجاری در محل سالن جلسات سازمان صنعت معدن و تجارت استان اردبیل با حضورسرپرست معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع انسانی استانداری ومدیرعامل شرکت توزیع برق استان وریاست سازمان صنعت معدن وتجارت و صنعتگران استان برگزار شد.

در ابتدای سمینار مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اشاره بر سال رونق تولید گفت : خوشبختانه در عرصه برق ، در استان زیر ساخت مناسبی فراهم می باشد .

مهندس محمدی افزود در استان 3 برابر ظرفیت مصرف، برق تولید می شود ولی در فصل تابستان نیاز به مدیریت مصرف برق می باشد زیرا این بحث ، موردی  فرا استانی می باشد .

وی افزود : همگرایی ملی مسئولیت ما را سنگین تر می کند در سال جاری14 هفته از نظر تامین برق بحرانی  است و نیاز به یاری وهمکاری صنعتگران می باشیم و در  هفته های  12  الی 21 این مسئله حادتر می باشد و نیاز است تا عرضه و تقاضا یعنی  تولید و مصرف توازن داشته باشد .

مهندس محمدی عنوان کرد برق زیر ساخت ، زیر ساختها می باشد و اگر خاموشی در زیر بنایی ترین زیر ساخت به وجود بیاید حساسیت بیشتری به دنبال خواهد داشت .

مهندس محمدی گفت  : 1 درصد مشترکین استان مشترکین صنعتی می باشد و این یک درصد صنایع نزدیک به 23% کل مصرف استان را شامل می شود و این مایه امیدواری است که برقی که تولید می شود به سوی تولید و ارزش افزوده برود .

وی عنوان کرد :  در سال 97 در شهرک های صنعتی استان  خاموشی نداشتیم و با  68 واحد صنعتی  تفاهم نامه انعقاد و مبلغی بالغ بر هفت میلیارد ریال به این واحدها تخفیف اعمال شد  .

درادامه مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خواستار  این شد که در راستای مدیریت مصرف و جلوگیری از خاموشی های تابستان  واحد های صنعتی همکاری های لازم را جهت عقد تفاهم نامه  با شرکت توزیع نیروی برق استان داشته باشند .

در ادامه آقای عزیزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری اردبیل  با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ، از چالش های اقتصادی به عنوان مهمترین حربه دشمنان در این برهه حساس یاد کرده و مصرف صحیح  انرژی برق را در این زمان دارای اهمیت زیادی دانست .  

وی خواستار پرداخت به موقع بدهی های مصرف برق واحدهای تولیدی و صنعتی شده و افزود : اگر این بدهی ها پرداخت نشود درآمد ها تامین نشده و دولت در اجرای سیاستها با مشکل مواجه خواهد شد .

آقای عزیزی در ادامه سخنان خود گفت : با توجه به اینکه سرمایه گذاری برای تولید انرژی پر هزینه است  لازم است که واحد های تولیدی و صنایع در ایام پر مصرف جهت  عقد تفاهم نامه با شرکت توزیع نیروی برق استان اقدام نمایند.  

در ادامه مهندس حسن پور سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین و مهندس یوسف یوسفی به تشریح برنامه های پاسخگویی بار در قالب ضوابط اجرایی ، فرمهای تفاهم نامه ، جداول تخفیف و تشویق های وزارت نیرو برای کاهش مصرف و راهکارهای عملی برای مصارف صنعتی پرداختند.

 
Powered by DorsaPortal