۱۳۹۸ شنبه ۲۳ آذر
| ارتباط با ما | ورود / عضویت | پست الکترونیک | نقشه سایت | English
هدر سایت
تاریخ: 1398/08/12    
دوره آموزشی روش های پرداخت قبض سبز و آشنایی با اپلیکیشن های مرتبط برگزار شد دوره آموزشی روش های پرداخت قبض سبز و آشنایی با اپلیکیشن های مرتبط برگزار شد
دوره آموزشی توجیهی نحوه اطلاع رسانی پرداخت الکترونیکی قبوض برق صبح امروز12 آبانماه سالجاری با حضورمعاونین، مدیران، مسئولین واحدهای خدمات مشترکین، سیمبانان قطع و وصل و کنتورنویسان استان اردبیل در محل سالن جلسات ستاد شرکت برگزار شد.

در این دوره آموزشی آقای محرمی کارشناس شرکت توانیر ضمن ارائه توضیحاتی در مورد روش های پرداخت صورتحساب مشترکین بعد از حذف قبوض کاغذی مزایای این طرح را بیان نموده و توضیحات لازم را ارائه نمود. سپس مهندس حسن پور  سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین، به عنوان مدرس دوره ضمن بیان مزایای طرح ملی حذف قبوض کاغذی جزئیات روش های پرداخت صورتحساب مشترکین بعد از حذف قبوض کاغذی را تشریح نمود .

 سرپرست معاونت فروش و خدمات مشترکین با اشاره بر 4 روش پرداخت قبوض کاغذی افزود: با حذف قبوض کاغذی مشترکین از طریق 4 روش تلفن همراه متصل به اینترنت، تلفن همراه، بدون نیاز به تلفن همراه ودفاتر پیشخوان یا ICT روستایی می توانند قبوض برق خود را پرداخت کنند. 

وی در ادامه به تشریح هر یک از روش ها پرداخت و عنوان کرد: پیوند پیامک اولین راه پرداخت قبض در روش تلفن همراه متصل به اینترنت است که این پیوند مشترک را به درگاه بانکی ارجاع می دهد و از آنجا مشترک می تواند قبض خود را پرداخت کند، استفاده از آپ گوشی های هوشمند راه دیگر پرداخت با تلفن همراه می باشد که برای این منظور آپ های مختلفی مانند آپ های صنعت برق، سرویس های پرداخت و آپ های بانک ها در نظر گرفته شده است که مشترکین با ثبت شناسه قبض خود در آپ از صدور قبض جدید مطلع و از همانجا می توانند صورتحساب خود را پرداخت کنند.

حسن پور ادامه داد: مراجعه به وبسایت www.saapa.ir و وب سایت شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل به آدرس www.aped.ir و ورود به قسمت پرداخت صورتحساب یکی دیگر از راه هایی است که مشترکین می توانند با وارد کردن شناسه قبض، صورتحساب خود را بپردازند.

وی اضافه کرد: آندسته از مشترکینی که تلفن همراه هوشمند ندارند می توانند با شماره گیری کد دستوری #1521*733*   و   #1521*741*  و دنبال کردن مراحل آن قبض خود را پرداخت کنند.   

معاون فروش و خدمات مشترکین در ادامه این دوره سایر روش های پرداخت قبوض جهت رفاه حال مشترکین را چنین تشریح کرد: افرادی که نمی توانند از خدمات پرداخت ذکر شده توسط تلفن های همراه هوشمند و ساده استفاده کنند می توانند ازدستگاه های ATM و POS برای پرداخت قبوض خود به این صورت که با مراجعه به ATM و انتخاب گزینه پرداخت قبوض ،قبض خود را پرداخت کنند و یا با استفاده از دستگاه POS و ثبت شناسه قبض بدهی علاوه بر دریافت بدهی نسبت به پرداخت آن نیز اقدام کنند.

وی تصریح کرد: با وجود همه روش های الکترونیکی پرداخت قبوض که مشترکین می توانند در کمترین زمان و بدون نیاز به مراجعه حضوری به پرداخت قبوض خود بپردازند باز هم شرکت توزیع نیروی برق با پیش بینی برخی از مشکلاتی که برای افراد کهنسال و فاقد سواد کامپیوتری تدابیری اندیشیده که این افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با اعلام شناسه قبض خود به کارگزار دفتر پیشخوان جهت پرداخت قبض خود اقدام کنند. 

حسن پور در پایان سخنان خود اظهار کرد: مشترکین ساکن روستاها نیز که از طریق اپلیکیشن ها نتوانسته اند نسبت به پرداخت قبض خود اقدام کنند می توانند با مراجعه به ICT روستایی شناسه قبض را به کارگزار روستایی اعلام و قبض خود را پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: طرح ملی حذف قبض کاغذی طرحی ارزشمند برای جلوگیری از اتلاف منابع و حفظ محیط زیست می باشد که یکایک ما در خانواده صنعت برق باید همه تلاش خود را در جهت پیشبرد این طرح سازنده انجام دهیم.

 

 
Powered by DorsaPortal