۱۳۹۸ دوشنبه ۵ اسفند
| ارتباط با ما | ورود / عضویت | پست الکترونیک | نقشه سایت | English
هدر سایت
تاریخ: 1398/10/11    
وزیر نیرو گفت : کلکسیون نیروگاههای کشور در سال آینده تکمیل خواهد یافت. وزیر نیرو گفت : کلکسیون نیروگاههای کشور در سال آینده  تکمیل خواهد یافت.
در ادامه پویش سراسری#هر هفته الف - ب - ایران و در هفته یازدهم این پویش همزمان با سفر ریاست جمهوری و وزیر نیرو پروژه های صنعت برق استان اردبیل افتتاح شد .

در این مراسم  برقرسانی به 17 روستای زیر 10 خانوار با اعتبار 50 میلیارد ریال و پروژه های سرمایه گذاری توزیع شامل ، توسعه و احداث ، اصلاح و ساماندهی ، روشنایی معابر و برجکها و پاسگاههای مرزی   با اعتباری به مبلغ 244 میلیارد ریال و نیز  اتصال رینگ 63 کیلوولت شهر اردبیل به پست 230 کیلوولت آرتا و خطوط ارتباطی پست 230 کیلوولت خلخال با اعتبار 210 میلیارد ریال با حضور وزیر محترم نیرو  و هیت همراه  افتتاح شد.

در این مراسم مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت : با وجود تنگناهای مالی و تحریم های ظالمانه خوشبختانه اولین نیروگاه یک مگاو واتی شمالغرب کشور به بهره برداری رسیده و نصب  دومین نیروگاه 7 مگا واتی استان نیز در درست اقدام می باشد .

حسن محمدی گفت : با تلاش همکاران ، شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل  توانست در گروه 4 برنامه پاسخگویی بار سال 1398رتبه دوم  و رتبه چهارم را  بین 39 شرکت توزیع از آن خود کند .

 در ادامه وزیر نیرو گفت : انشالله برای اولین بار در کشور در سال آینده اولین نیروگاه زمین گرمایی یا ژئو ترمال با ظرفیت اولیه 5 مگاوات  افتتاح خواهد شد که ظرفیت آن  به 50 مگا وات توسعه خواهد یافت  ، که با اینکار  کلکسیون نیروگاه های کشور تکمیل خواهد شد .

 دکتر اردکانیان گفت : ما در حال حاضر نیروگاه گازی ، بخاری ، سیکل ترکیبی ، آبی ، اتمی ، خورشیدی و بادی داریم و نیروگاه زمین گرمایی با توجه به پتانسیلی که در این منطقه است ظرفیت ما را در نیروگاههای تجدید پذیر افزایش خواهد داد .

وی در ادامه افزود :  به عنوان  آخرین بخش که از  مرکز شرکت توزیع نیروی برق استان  همکاران و مردم منتظر افتتاح هستند 17 روستای زیر 10 خانوار و پروژه های سرمایه گذاری توزیع شامل ، توسعه و احداث ، اصلاح و ساماندهی ، روشنایی معابر و برجکها و پاسگاههای مرزی و نیز  اتصال رینگ 63 کیلوولت شهر اردبیل به پست 230 کیلوولت آرتا و خطوط ارتباطی پست 230 کیلوولت خلخال می باشد  .

در این مراسم  رئیس جمهور  گفت : تلاش همکاران صنعت برق  قابل تقدیر است و انشالله در این زمینه توفیقات بیشتری جهت خدمت رسانی به مردم فراهم شود .

دکتر روحانی به دو نکته مهم که وزیر نیرو اشاره کردند تاکید کرده و افزود : طرح برقرسانی به  روستاهای بالای 10 خانوار در کشور انجام یافته و  کلیه روستاهای بالای 10 خانوار دارای برق هستند و شروع برقرسانی به روستاهای زیر 10 خانوار در حال انجام است و  این کار در دنیا بار هزینه ای سنگین دارد و این کار، کار بسیار بزرگی می باشد و خدمت بسیار بزرگی به روستائیان عزیز  است .

و نکته دوم  مسئله برقرسانی از طریق  زمین گرمایی و استفاده از انرژی‌ها تجدید پذیر است که اینکار بسیار مهم است و در این زمینه  کار زیادی نشده بود و تامین برق از  نیروگاه زمین گرمایی  اتفاق خیلی بزرگ و مبارکی است .

 

#هر هفته الف_ب_ایران ( افتتاح هفتگی پروژه های مهم و زیر بنایی آب (الف) و برق(ب) کشور )

 

 
Powered by DorsaPortal