شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل
شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل
تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
دسته بندی مطالب
معاون وزیر نیرو:
2 واحد بخار نیروگاه سبلان تا تابستان وارد مدار می‌شود
معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: 2 واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان تا تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: 2 واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان تا تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود.

 همایون حائری شامگاه دوشنبه در جریان بازدید از بخش‌های مختلف نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل اظهار کرد: ما قدردان تلاش پیمانکاران، متخصصان و مهندسان مجری طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان هستیم که تلاش می‌کنند تمام بخش‌های این نیروگاه وارد مدار شده تا مشکلی را در تأمین برق نداشته باشیم.

 وی تصریح کرد: 2 واحد بخار این نیروگاه باقیمانده که تلاش می‌شود اوایل سال آینده وارد مدار شده تا با ظرفیت کامل یک‌هزار و 440 مگاواتی این نیروگاه، نیرورسانی کند.

 معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت توانیر گفت: در حال حاضر ظرفیت نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان یک‌هزار و 120 مگاوات است که امیدواریم تا فصل تابستان سال آینده با تکمیل 2 واحد بخار این نیروگاه، ارتقا ظرفیت این نیروگاه را شاهد باشیم.

 حائری افزود: همکاری خوبی را در تأمین سوخت جایگزین گاز در نیروگاه‌های سیکل ترکیبی شاهد هستیم تا همه بخش‌های چنین نیروگاه‌هایی در کشور فعالیت کرده و ما در فصل زمستان مشکلی در تأمین برق نداشته باشیم.

 وی با بیان اینکه فاز دوم بخش بخار نیروگاه 80 درصد و واحد سوم نیز 65 درصد پیشرفت دارد، خاطر نشان کرد: مقرر شد تا با تأمین تجهیزات و خریدی که انجام می‌شود زمینه بهره‌برداری کامل از این مجموعه در ماه‌های آینده فراهم آید.

 حائری پیشرفت کار را با توجه به مدیریت مناسب این مجموعه مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: این نیروگاه در 6 واحد گازی به ظرفیت 160 مگاوات و 3 واحد بخار به ظرفیت 480 مگاوات در حال تکمیل است که امیدواریم با راندمان مناسب افزایش ظرفیت این نیروگاه را شاهد باشیم.

 وی بیان کرد: بر اساس زمانبندی ، پیمانکاران تلاش می‌کنند تا با یک شرایط مطلوب این پروژه را به سرانجام رسانده و به صورت کامل این نیروگاه را وارد مدار کنند.

 در جریان بازدید معاون برق و انرژی وزیر نیرو،مدیر این مجموعه توضیحاتی را از روند احداث بخش‌های مختلف و تکمیل آن ارائه کرده و مقرر شد تا مشکل آب این مجموعه نیز از طریق تکمیل خط لوله در حال اجرا و همچنین اختصاص بخشی از پساب شهر اردبیل به نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل انجام شود.
تاریخ:
1400/10/21
تعداد بازدید:
70
منبع:
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل می باشد.
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه